CrystalShine OÜ asutaja Mihkel Eller

Meie perele meeldib reisida ilma äraantava pagasita, sest soovime olla 100% reisidest pagasiga koos samal ajal sihtkohas. Kui Teil ei ole lennates pagas kunagi ära kadunud siis olete õnnelik inimene. Meil kahjuks on äraantav pagas ära kaotatud ja seda korduvalt.

Et selle võimaluse uuesti kordumist vältida otsisime Eestist erinevatest müügikohtadest sobivat käsipagasit mis mahutaks maksimaalselt palju asju pagasi sisse, olles samal ajal väljast lubatud mõõdus ja nii kerge kui võimalik. Kõige sobivam käsipagasi maksimaalne mõõt on Eestist lennates 55x40x20cm sest selles mõõdus käsipagas sobib näiteks airBaltic, Aeroflot, Easyjet, Finnair, Norwegian, Lufthansa, SAS, Turkish Airlines, Ryanair ja veel 40 erineva lennufirma käsipagasiks. Selles mõõdus oli Eestis käsipagas saadaval kuid need tooted mida meie leidsime olid kõik kohvrid mille tühikaal oli vahemikus 2.5 – 4.5kg. AirBalticul ja paljudel teistel lennufirmadel on lubatud käsipagasi kaal 8kg ning sellest kaalust üle 30% pagasi enda tühikaalu jaoks ohverdada me ei soovinud. Lisaks tundus kohvrite mahutavus 34L ainult käsipagasiga reisimise jaoks liiga väike olevat.

Seadsime pilgu pagasi ostusooviga Eestist väljapoole ning leidsime Inglismaalt Cabin Max nimelise pagasifirma kelle tootevalikus ei olnud enamus mitte kõvakaantega reisikohvrid vaid 55x40x20cm mõõdus seljakotid. See lahendus meeldis meile sest seljakottide tühikaal algas 660g ning nende mahutavus oli 44L ehk 10L rohkem kui enamus kohvritel. Lisaks oli Cabin Max’i tootevalikus olemas ka ratastega järelveetav pagas mida sai 10 sekundiga seljakotiks muuta, kasvõi käies kui näiteks munakivi tee vastu tuli.

Kuna Eestis sellist tüüpi pagasit osta ei saanud sai meist peale läbirääkimisi tootjaga 2012 aastal Cabin Max kaubamärgi ainuke ametlik maaletooja ning edasimüüja Eestis.