Ryanair käsipagasi reeglid

person Autor: Cabin Max

Alates 01.11.2018 kehtivad Ryanair'il reeglid mille kohaselt normaalsuuruses 55x40x20cm käsipagasiga (mis enne tasuta oli) ilma ühegi lisatasuta enam lennuki peale ei lubata.

Kui varasemalt oli Ryanair’i lennukite pardale lubatud võtta tasuta kaks pagasit, millest üks oli mõõdus 55x40x20cm ja teine mõõdus 35x20x20cm siis alates 01.11.2018 on võimalik ilma täiendava lisatasuta kaasa võtta ainult üks pagas, mille mõõdud ei ületa 40x25x20cm. Selliste mõõtudega koti mahutavus on umbes 20 liitrit. Kui lennureis viib sooja kliimaga riiki nt nädalavahetuseks võib sellest suurusest isegi piisata. Võrreldes varasemalt tasuta olnud väiksema pagasiga mõõtudes 35x20x20cm on pisut ruumi rohkem. Kui aga on soov võtta lennukisse maksimaalse suurusega 55x40x20cm ja 10kg käsipagas, siis nüüd on see lisatasu eest.

Priority Boarding

Kõige mõistlikum ja soodsam moodus on soetada Priority Boarding, mis maksab hetkel 6€ ühe lennusuuna kohta. See võimalus on vaid kiirematel lennupiletite ostjatel, sest kohti on saadaval ostmiseks ainult 50% lennuki kohtadele. Näiteks Boeing 737 puhul 95’le kiiremale reisijale. Kui Teil on reisil kaasas süle- või tahvelarvuti, mis ei mahu 40x25x20cm kotti, siis on Priority Boarding ainuke mõistlik lahendus, kuna äraantava pagasi puhul on purunemisoht kõikidel õrnadel esemetel/seadmetel oluliselt suurem.

Seega ideaalis soovitame broneerida oma lend piisava ajavaruga ette, et oleksite esimese 50% seas, kes saavad broneerides valida võimaluse “Priority & 2 Cabin Bags”.  Võimalik on ka juba ostetud piletitele Priority lisada (kui vabu kohti on), kuid siis tuleb selle eest hetkel tasuda 8€. 

Uus võimalus 10kg check in pagas

Kui Priority Boardingu võimalus puudub, või soovite rohkem vedelikke kaasa võtta (tava käsipagasis lubatud 100ml pakendid ning kokku 1L inimese kohta) siis järgmine võimalus on 10kg check in pagas. Tasu selle eest on hetkel 8€ (edasi-tagasi lennu puhul 16€) ja peate pagasi viima check-in lauda. Sellele pagasile kehtib tavapärane check-in pagasi protseduur ning see tähendab, et kott kaalutakse kindlasti üle.

Nagu ka Priority Boardingu võimalusega on parim see valik broneeringusüsteemis teha koheselt lennupiletit ostes, sest siis on tasu 8€. Kui soovite hiljem juba ostetud piletile pagasi lisada tõuseb hind 10€ peale (ühe lennusuuna eest). Kui aga lähete lennuväravasse 10kg pagasiga, mida ei ole antud check-in lauda ning Teil puudub Priority Boarding võetakse lisatasu 25€.

Plussina ei pea lennukis peakohal asuvate kappide vaba ruumi eest võitlema, kuid miinusena peate pikemalt seisma check-in’i laua järjekorras ning hiljem ka pagasilindi kõrval, kui olete sihtkohta jõudnud.

Vana 20kg check in pagas

Uue 10kg check in pagasi lisamine valikusse tekitab mõtte, et kas poleks mõistlikum kasutada hoopis juba varasemalt valikus olemas olnud suurema 20kg pagasi lisamise võimalust?

See on üpris kulukas, sest piletit ostes maksab 20kg check in pagas hetkel 25€ ühe lennusuuna kohta ning kui soovite seda lisada juba eelnevalt ostetud piletitele, siis koguni 40€ ühe lennusuuna kohta.

Kui soovite ilma liigsete lisatasudeta lennata siis Cabin Max Eesti valikus on 40x25x20cm TASUTA mõõdus pagas olemas. Vaata siia

Märksõnad: ryanair käsipagas
Pühapäev Esmaspäev Teisipäev Kolmapäev Neljapäev Reede Laupäev Jaanuar Veebruar Märts Aprill Mai Juuni Juuli August September Oktoober November Detsember