Paki nagu proff! Praktilised nipid reisikonsultantidelt

person Autor: Cabin Max

Kui keegi üldse teab, kuidas pagasit pakkida, on need reisikonsultandid. Nad reeglina reisivad ise palju, sealjuures kõiksugu tingimustes, ja kuulevad sageli ka klientide kogemusi, millest tähelepanekuid teha. Milliseid nippe nemad pakkides kasutavad?

Osta pagasikaal – ja paki see kohvrisse kaasa

Pisike digitaalne pagasikaal maksab 20 euro ringis, aga lennujaamas pead iga kaalupiirangut ületava kilo eest tasuma kordades enam. Võta seda kui väikest asjalikku investeeringut, mis võib säästa raha ning lisaks võtab maha suure hulga stressi. Sest olgem ausad, kui sa oled korragi elus kohvrit saunakaalul balansseerida püüdnud, selle kaalu käe otsas mõistatanud, check-in’i leti ees kõigi pilkude all pagasit ümber pakkinud või hotellis raha eest pagasi kaalu kontrollinud, oskad hinnata vabadust seda enam mitte kunagi teha.

 

Bikiinid, hambahari ja näokreem paki käekotti

Ümberistumistel kaduma läinud pagas pole sugugi haruldane. Stsenaarium, kus avastad end palmisaarelt, seljas Eesti talvele kohased rõivad ja kaasas vaid käekott, pole üldse utoopiline. Äraantav pagas läheb harva lõplikult kaduma, aga selles, et kohver paar päeva hiljem kohale jõuab, pole midagi ootamatut. Seega paki teadlikult! Kui lähed külmast kliimast sooja kliimasse, pane käekotti bikiinid ja plätud. Kui ees ootab ametlik üritus, rõivastu juba lennukis vastavalt või võta käsipagasisse mittekortsuvad rõivad. Kui vajad regulaarselt mingit ravimit, on sellegi õige koht käsipagas. Parem karta kui kahetseda!

 

Koosta nimekiri asjadest, mis peavad kaasa saama

Nimekirjad ei ole nohikutele! Need säästavad aega ja närve. Kui reisid tihti, kujunevad sul välja kohustuslikud asjad, ilma milleta pole reisipagas täielik. Harvem reisides aga seda harjumust ei ole. Soovitame märkida paari päeva jooksul enne reisi üles, milliseid esemeid igapäevaselt kasutad ja milleta end reisil ebamugavalt tunneksid. Kõige sagedamini unustatakse kaasa võtta hambahari (jääb hommikul topsist võtmata), mobiililaadija (lihtsalt ei tule meelde) ja päikeseprillid (Eestis leiavad need nii harva kasutust, et kas sa üldse tead, kus need hetkel on?).

NB! Nimekirjast on vähe kasu, kui sa seda ei kasuta. Nii et enne kui minema hakkad, kontrolli pagas selle järgi üle – kas kõik sai ikka kaasa?

 

Riided keera rulli, sokid pane kingadesse

Internetis leidub väga palju pagasi pakkimise õpetusi. Osa neist on õige, osale võib vastu vaielda, aga soovitus riided rulli keerata on puhas kuld. Rulli keeratud riided on pagasis stabiilsed ega loksu ringi, mistõttu ei lähe need nii kergelt kortsu! Pead ainult jälgima, et nad rulli keeramise hetkel maksimaalselt siledaks jääksid. Soovitus sokid kingadesse panna on samuti õige ja seda kahel põhjusel – esiteks säästad nii ruumi, teiseks säilitavad kingad oma vormi.

 

Pane pagasisse paar puhast kilekotti

Väga paljud maailma riigid on hakanud piirama tasuta jagavate kilekottide hulka ja keskkonna seisukohalt on see mõistagi tervitatav. Pagasit pakkides on kilekott või muu suletav kott asendamatu abiline. Sul on seda vaja, et hiljem eraldada mustad riided puhastest või kingad muust pagasist, pakkida vedelikukindlalt mõnd toiduainet või veinipudelit või koondada ühte igasugu pudi-padi. Reisilt tulles on sul praktiliselt alati rohkem asju kui sinna minnes, nii et paar varukotti pagasisse pista tuleb tihti abiks.

 

Rasked asjad pane pagasi põhja

Kui pagas on voodil ristseliti, on selle peale võib-olla raske tulla, aga kuna lennujaamades pead püstiasendis pagasiga päris pikki vahemaid läbima, on selle kaalujaotus päris oluline. Füüsikareeglid ütlevad, et mida madalamal on raskuskese, seda stabiilsem on ese ning seda kergem on pagasiga manööverdada. Raskemad asjad peaksid seega kindlasti paiknema pagasi alumises otsas! See on oluline ka purunemise seisukohalt – kui rasked asjad on all ja kerged üleval, on minimaalne oht, et miski saab muljuda.

 

Kontrolli üle lennufirma pagasireeglid

Eeldamine on kõigi metsaminekute ema, eriti kui asi puudutab nii segast valdkonda nagu pagasireeglid. Igal lennufirmal on need erinevad ning need ka muutuvad, mistõttu kontrollivad isegi väga sagedased reisijad enne lendu pagasi mõõdud, kaalu ja pardale lubatud ühikute arvu üle. Soovitame sinulgi seda mitte unustada!

Pühapäev Esmaspäev Teisipäev Kolmapäev Neljapäev Reede Laupäev Jaanuar Veebruar Märts Aprill Mai Juuni Juuli August September Oktoober November Detsember