11 nippi, kuidas lendamine mugavaks teha

Puhkusreisi kõige tülikam osa on lendamine – nii arvab ilmselt suurem osa inimesi. Õnneks leidub rida väikseid nippe, mis seda muret leevendada aitavad.
1. Säti end lühikesse järjekorda. Kuna enamik inimesi on paremakäelised, kaldume ka lennujaamas turvakontrolli läbides intuitiivselt just paremale poole. Seetõttu on seal ka pikemad järjekorrad. Ole sina nutikam ja eelista vasakpoolseid järjekordi – praktiliselt alati saad kontrolli läbitud kiiremini.
2. Leia parim istekoht. Check-in’i tehes pakutakse sulle võimalust endale ise istekoht valida. Isegi kui pead selle eest maksma, on see väike kulu enamasti mõistlik. Sisesta siin oma lennuinfo ja saad teada, millised on just selle lennuki parimad istekohad. Koos põhjenduste ja hoiatustega!
3. Tule oma pudeliga. Kui lennukis janu kimbutab, ei pea sa stjuardessi ootama ja hirmkallist vett ostma. Võta oma vesi kaasa. Täis veepudeliga sa turvakontrollist läbi ei pääse, aga tühjaga küll. Lase veepudel tualetis kraanivett täis ja oledki kenasti varustatud.
4. Peleta igavust magades. Lihtne öelda, aga raske teha, kas pole! Lennukis uinumine on oluliselt lihtsam, kui end enne lendu korralikult ära väsitad. Selleks sobib imehästi trenn. Käi spordisaalist läbi ja jääd lennukis palju lihtsamini magama.
5. Võta kaasa sall. Vahet pole, kas parasjagu on suvi või talv, sall kulub lennukis peaaegu alati ära. Sina ise ju salongi temperatuuri reguleerida ei saa. Kui lennukis on jahe, saad salli ümber võtta. Kui temperatuuriga probleeme pole, saad salli hoopis padjana kasutada.
6. Naudi jalamassaaži. Kui võtad kaasa kaks golfipalli, saad neid lennu ajal jalataldade all rullida. Kellele siis tasuta massaaž ei meeldiks! See mõjub hästi ka vereringele.
7. Tunne end puhtalt. Võta niisked salvrätikud endaga alati lennule kaasa. Sa ei taha teada, kui palju mikroobe leidub lennuki käetugedel, nuppudel ja ukselinkidel! Desinfitseeriva toimega salvrätid aitavad haigusi vältida, kuid on abiks ka näiteks pärast muffini vms söömist.
8. Väldi turbulentsi. Kui tead, et turbulents valmistab sulle ebamugavusi, eelista hommikusi lende. Turbulentsi on tavaliselt rohkem just pärastlõunati ja õhtuti. Et lennuk on nagu kiik – keskel rapub vähem kui otstes – tasub sul valida ka istekoht kuhugi tiiva lähedusse.
9. Oma akupank kaasa! Kõigis lennukites pole pistikupesi. Ja pole ebameeldivamat üllatust kui tühi telefoni- või tahvli aku, kuigi olid plaaninud vaadata mõnd videot või kuulata podcast’i. Akupangaga on sul oma elekter kõikjal kaasas.
10. Kanna prille. Seda muidugi eeldusel, et oled prillikandja. Läätsed muutuvad kuiva õhuga lennukis kiirelt ebamugavateks.
11. Tule oma snäkkidega. Asi polegi niivõrd nälja kustutamises. Söömine lennukis on rohkem nagu ajatäide. Mida tervislikumad snäkid kaasa pakid, seda tänulikum keha sulle on. Pealegi jääb raha alles ja ilmselt oled täis kõhuga ka paremas tujus.
Mõnusaid lende!